Články

Ájurvéda – umění života v rovnováze, tedy bez nemocí

Ájurvéda je nejstarší systém celostní medicíny na světě, který je uznáván i mezinárodní lékařskou organizací.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Pekelný ostrov 2024

Festival Pekelný ostrov je jedním z největších českých rockových open-air festivalů.

Klidné a levné ubytování v Praze

Sehnat si pěkné ubytování v Praze, které má výhodnou polohu a neplatí se za něj astronomické částky, to není jen tak.

Kompletní vybavení interiérů nábytkem je stále žádanější

Nechcete vést několik jednání s různými dodavateli, kontrolování a přebírání jednotlivých prací.

RedX® = kvalitní nůžkové párty stany a nafukovací stany pro Váš event

RedX® International působí na Evropském trhu s eventovým vybavením již mnoho let. Naší nabídku tvoří především párty stany, nafukovací stany, nafukovací brány, reklamní vlajky, bannery s potiskem, cateringové stoly, skládací židle, prodejní pulty a jiné příslušenství.

Účetní programy AdmWin Vám pomohou

Pokud používáte účetní program AdmWin, pak ze strašáku poslední doby v podobě kontrolního hlášení k DPH nemusíte mít obavy. Požadované údaje jsou na běžně zadávaných dokladech.

Bezpečí je základní potřebou v našem životě

V moderním světě je pro každého z nás náš domov místem, kde nejen odpočíváme a čerpáme novou energii, ale kde se především cítíme bezpečně.

Dřevo je nepřekonatelná klasika

V čím více moderní době žijeme, tím více je zjevné, že některé trendy přicházejí a odcházejí, a zůstává především osvědčené a tradiční. Tento jev se týká obecně nejrůznějších věcí a oblastí života.

Pročištění organismu zajistí pevné zdraví

Každý z nás je neustále vystaven působení mnoha škodlivých vlivů a látek. Jednak nás ovlivňuje znečištěné životní prostředí, ve kterém žijeme a jehož jsme součástí, jednak přijímáme do svých těl spoustu chemikálií obsažených v nekvalitních potravinách, které jíme.

Potrubní pošta v Krnově je rychlejší než světoví sprinteři, v Česku je první

Rychlostí sprintera Usaina Bolta ode dneška míří vzorky krve, moči či mozkomíšního moku z jednotlivých oddělení krnovské nemocnice do její centrální laboratoře. Unikátní přepravní systém zkumavky nejen přemísťuje, ale také třídí.

Autobus se srazil s nákladním autem, čelním sklem skončil v jeho korbě

S lehčími zraněními vyvázli řidič a dvě cestující v linkovém autobusu, který se dnes dopoledne na průtahu Vysokým Mýtem střetl s nákladním autem. Autobus skončil s modrou korbou náklaďáku zabořenou v jeho čelním skle jen kousek od šoférovy hlavy. Silnice je aktuálně průjezdná jen jedním pruhem.

Strážníky zaujala řidička s bizarní SPZ. „Doklady“ měla s nekonečnou platností

Když koncem minulého týdne projížděli městem strážníci z Prostějova, jen těžko mohli věřit svým očím. Jelo za nimi totiž auto s registrační značkou, která byla na hony vzdálena tomu, co na ní legálně může být. Po zastavení auta žena tvrdila, že se jmenuje Fatima a její občanský průkaz má nekonečnou platnost.

Dnes vychází slovenská verze GTA

Dnes mají hráči možnost vydat se do virtuálních ulic Bratislavy. Na scénu přichází slovenská verze „GTA“ pod názvem Vivat Slovakia, která nás přenese zpět do 90. let minulého století. Obsah článku zůstává nezměněn.

Radnice odmítá informovat opozici o investici za 260 milionů, chystá žalobu

Vedení Blanska už několik měsíců odmítá dát informace opozičním zastupitelům o tom, jak postupuje tendr na největší investici města, kterou je výstavba nového krytého bazénu odhadem za 260 milionů korun, tedy více než třetinu ročního rozpočtu města. Vydat informace už radnici nařídil i krajský úřad, vedení města se ale chce bránit žalobou.

Depo úzkorozchodné dráhy Kateřina v rezervaci Soos je kulturní památkou

Už jen několik dnů a technický unikát, úzkorozchodná drážka Kateřina v sousedství přírodní rezervace Soos na Chebsku, se po zimní přestávce a jarní údržbě znovu rozjede. Letošní sezona však bude trochu jiná, než ty předcházející. Objekt depa na Kateřině, který sloužil jako zázemí pro lokomotivy obsluhující místní jílové a pískové lomy, se stal kulturní památkou.

V Česku se v prvním kvartálu vyrobilo rekordní množství aut. Ubylo ale elektromobilů

Výroba osobních aut v Česku v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,5 procenta na 394 443 vozů. Je to dosud nejvyšší produkční výsledek prvního kvartálu. Výroba elektrických vozidel klesla o třetinu na 27.024 aut a jejich podíl na tuzemské produkci automobilů meziročně klesl z 11,7 procenta na 6,8 procenta. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu.

Se stavbou třetího okruhu v Hradci stát počítá. Město ale dohání zpoždění

V Hradci Králové se blíží stavby nejen severní tangenty, ale i jižní spojky a jižní propojky. Diskuse nabírají na síle, stejně jako komplikace pro řidiče, kteří se chtějí dostat k dálnicím D11 na Prahu a D35 na Olomouc z jižních a východních částí Hradce.

Z letiště v Dubaji se po povodni opět létá, lety ale budou mít zpoždění

Mezinárodní letiště v Dubaji dnes postupně obnovuje provoz po rozsáhlém omezení letů způsobeném úterními rekordními přívalovými dešti. I dnes se ale na tomto nejrušnějším letišti světa očekávají zpoždění, napsal místní deník The National. V Dubaji, která je s necelými čtyřmi miliony obyvatel, nejlidnatějším městem Spojených arabských emirátů (SAE), také stále zůstávají uzavřené některé silnice.

Babiš označil migrační pakt za největší zradu v novodobých dějinách ČR, které se dopustili Fiala a Rakušan

Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš označil migrační pakt Evropské unie za největší zradu v novodobých dějinách České republiky, které se dopustili premiér Petr Fiala (ODS) a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Dohoda je podle lídra ANO „šílená a obludná“, obsahuje podle něho skryté uprchlické kvóty a zavazuje k přijímání migrantů z Afriky a z Blízkého východu podle představ Bruselu. Babiš to řekl v úvodu dnešního mimořádného sněmovního jednání, které nechali k migračnímu paktu svolat stejně jako koncem února poslanci ANO.