Články

Ájurvéda – umění života v rovnováze, tedy bez nemocí

Ájurvéda je nejstarší systém celostní medicíny na světě, který je uznáván i mezinárodní lékařskou organizací.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Pekelný ostrov 2024

Festival Pekelný ostrov je jedním z největších českých rockových open-air festivalů.

Klidné a levné ubytování v Praze

Sehnat si pěkné ubytování v Praze, které má výhodnou polohu a neplatí se za něj astronomické částky, to není jen tak.

Kompletní vybavení interiérů nábytkem je stále žádanější

Nechcete vést několik jednání s různými dodavateli, kontrolování a přebírání jednotlivých prací.

RedX® = kvalitní nůžkové párty stany a nafukovací stany pro Váš event

RedX® International působí na Evropském trhu s eventovým vybavením již mnoho let. Naší nabídku tvoří především párty stany, nafukovací stany, nafukovací brány, reklamní vlajky, bannery s potiskem, cateringové stoly, skládací židle, prodejní pulty a jiné příslušenství.

Účetní programy AdmWin Vám pomohou

Pokud používáte účetní program AdmWin, pak ze strašáku poslední doby v podobě kontrolního hlášení k DPH nemusíte mít obavy. Požadované údaje jsou na běžně zadávaných dokladech.

Bezpečí je základní potřebou v našem životě

V moderním světě je pro každého z nás náš domov místem, kde nejen odpočíváme a čerpáme novou energii, ale kde se především cítíme bezpečně.

Dřevo je nepřekonatelná klasika

V čím více moderní době žijeme, tím více je zjevné, že některé trendy přicházejí a odcházejí, a zůstává především osvědčené a tradiční. Tento jev se týká obecně nejrůznějších věcí a oblastí života.

Pročištění organismu zajistí pevné zdraví

Každý z nás je neustále vystaven působení mnoha škodlivých vlivů a látek. Jednak nás ovlivňuje znečištěné životní prostředí, ve kterém žijeme a jehož jsme součástí, jednak přijímáme do svých těl spoustu chemikálií obsažených v nekvalitních potravinách, které jíme.

Policisté dostali nové váhy kamionů. Do akce je jako první vezmou na Jesenicko

Krajští policisté mají nové vybavení. Dostali nové nízkorychlostní váhy, které vyzkoušejí poprvé na Jesenicku. Olomoucký kraj reaguje na poškozování silnic přetíženými nákladními auty a kamiony. Jde teprve o druhé váhy, které policie v regionu má. První dostala v roce 2017.

Kovosvit je v insolvenčním řízení, část zaměstnanců nedostala výplatu

Českobudějovický krajský soud zahájil insolvenční řízení se strojírenskou firmou Kovosvit MAS Machine Tools. Věřitel požaduje po společnosti zaplacení dlužné částky více než 20 milionů korun.

Mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru nejezdí metro. Do kolejiště spadl muž

Hasiči zasahují na stanici metra Flora. Obousměrný provoz linky A tam zastavil pád muže do kolejiště. Podle mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy se pravděpodobně jednalo o sebevražedný po­kus.

Bývalý hotel využijí lidé s postižením, Semily musí brutalistní stavbu opravit

Příští dva roky poslouží bývalý hotel Centrum v Semilech lidem s postižením. Služby sociální péče a stacionář Tereza čeká rekonstrukce a město se rozhodlo poskytnout lidem dvouletý azyl v původně zanedbaném objektu.

Žalobce chce pro mladíka z Ukrajiny za pokus o vraždu školačky 18 let vězení

Osmnáctiletý trest vězení navrhuje státní zástupce pro devatenáctiletého Ukrajince Viktora Veselovského, který se podle obžaloby loni v létě v Plzni pokusil zavraždit patnáctiletou dívku. Podle spisu ji také znásilnil a pohlavně zneužil. Školačka si zachránila život nejspíše jen díky tomu, že předstírala, že je mrtvá. Obhájce navrhuje jedenáctiletý trest vězení.

Na Příbramsku sjel autobus s dětmi do příkopu, čtyři se lehce zranily

Poblíž Sedlčan na Příbramsku havaroval autobus, ve kterém jelo několik desítek dětí. Ze zatím nezjištěných příčin se vůz převrátil do příkopu. Čtyři děti a učitelka jsou lehce zraněny.

Policie hledá čtrnáctiletou Ukrajinku z Tachovska, v úterý odešla z domova

Policisté pátrají po čtrnáctileté ukrajinské dívce Polině Makaretsové, která v úterý odešla z bydliště ve Stříbře na Tachovsku a není jasné, kde je.

Mzdy v Polsku výrazně rostou. Česko ve srovnání výrazně ztrácí

Polsko patří mezi členské země Evropské unie s nejvyšším nominálním růstem průměrné mzdy i minimální mzdy. K citelnému zvýšení minimální mzdy došlo již od ledna. K dalšímu zvýšení minimální mzdy má dojít na základě vládního rozhodnutí z loňskeho podzimu od července 2024. Jak vysoké jsou mzdy v Polsku?

Vysávání a vytírání snadno: Srovnání robotických vysavačů s mopem od Dreame

Robotické vysavače Dreame se stávají stále oblíbenějšími pomocníky v domácnosti. V našem srovnání modelů L20 Ultra, L10s Ultra, D10s a D10 Plus prozkoumáme jejich rozdíly ve funkcích a účinnosti čištění. Zjistěte, který z nich nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Parkoviště praskají ve švech, opět se mluví o parkovacích domech

Až 250 vozidel by mohl pojmout chystaný parkovací dům u karlovarské Galerie umění. Jeho výstavba by pomohla vyřešit parkování na hraně lázeňského území města. S obdobnými problémy se ovšem potýkají radnice všech sídel v kraji. O výstavbě parkovacího domu se například dlouhé roky mluví v Chebu.