Články

Ájurvéda – umění života v rovnováze, tedy bez nemocí

Ájurvéda je nejstarší systém celostní medicíny na světě, který je uznáván i mezinárodní lékařskou organizací.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Pekelný ostrov 2024

Festival Pekelný ostrov je jedním z největších českých rockových open-air festivalů.

Klidné a levné ubytování v Praze

Sehnat si pěkné ubytování v Praze, které má výhodnou polohu a neplatí se za něj astronomické částky, to není jen tak.

Kompletní vybavení interiérů nábytkem je stále žádanější

Nechcete vést několik jednání s různými dodavateli, kontrolování a přebírání jednotlivých prací.

RedX® = kvalitní nůžkové párty stany a nafukovací stany pro Váš event

RedX® International působí na Evropském trhu s eventovým vybavením již mnoho let. Naší nabídku tvoří především párty stany, nafukovací stany, nafukovací brány, reklamní vlajky, bannery s potiskem, cateringové stoly, skládací židle, prodejní pulty a jiné příslušenství.

Účetní programy AdmWin Vám pomohou

Pokud používáte účetní program AdmWin, pak ze strašáku poslední doby v podobě kontrolního hlášení k DPH nemusíte mít obavy. Požadované údaje jsou na běžně zadávaných dokladech.

Bezpečí je základní potřebou v našem životě

V moderním světě je pro každého z nás náš domov místem, kde nejen odpočíváme a čerpáme novou energii, ale kde se především cítíme bezpečně.

Dřevo je nepřekonatelná klasika

V čím více moderní době žijeme, tím více je zjevné, že některé trendy přicházejí a odcházejí, a zůstává především osvědčené a tradiční. Tento jev se týká obecně nejrůznějších věcí a oblastí života.

Pročištění organismu zajistí pevné zdraví

Každý z nás je neustále vystaven působení mnoha škodlivých vlivů a látek. Jednak nás ovlivňuje znečištěné životní prostředí, ve kterém žijeme a jehož jsme součástí, jednak přijímáme do svých těl spoustu chemikálií obsažených v nekvalitních potravinách, které jíme.

Babiš označil migrační pakt za největší zradu v novodobých dějinách ČR, které se dopustili Fiala a Rakušan

Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš označil migrační pakt Evropské unie za největší zradu v novodobých dějinách České republiky, které se dopustili premiér Petr Fiala (ODS) a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Dohoda je podle lídra ANO „šílená a obludná“, obsahuje podle něho skryté uprchlické kvóty a zavazuje k přijímání migrantů z Afriky a z Blízkého východu podle představ Bruselu. Babiš to řekl v úvodu dnešního mimořádného sněmovního jednání, které nechali k migračnímu paktu svolat stejně jako koncem února poslanci ANO.

Nesvítilo se tam, řekl policistům muž, který se vloupal do domu střelce z fakulty

Po čtyřměsíčním pátrání policie zadržela muže podezřelého z vloupání do dvou domů v Hostouni na Kladensku, přičemž v jednom z nich bydlel vrah z filozofické fakulty a Klánovického lesa. Muže policisté zastavili při silniční kontrole, během výslechu se k činu přiznal. Hrozí mu až pětileté vězení.

Boston Dynamics představili nového robota Atlas. Bude se zaučovat v továrnách Hyundai

Americká společnost Boston Dynamics, která se na trhu s humanoidními roboty pohybuje nejdéle, představila nový model. Nový Atlas nahradil předchozí hydraulickou verzi, plně elektronický robot se pohybuje úplně jinak a podle Boston Dynamics by měl být „nejdynamičtějším robotem na světě“.

Výpověď bez udání důvodu nebude. ODS se podvolí Jurečkovi, zákoník práce se nezpružní

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka představil změny v zákoníku práce. Úplně ale míjí priority, které by přeregulovaný trh práce zpružnily. Mezi navrhovanými změnami totiž chybí zaměstnavateli i koaliční ODS žádaná výpověď bez udání důvodu. Vypadá to, že se ODS nechá zatlačit do kouta politikem aktuálně tříprocentní strany. 

Menší riziko a větší výnos: Jak rozumně rozdělit investice a dosáhnout stabilního růstu

Žít z výplaty do výplaty je čím dál tím častějším tématem napříč českou společností. Nejhůř je na tom zatím Generace Z, která je vesměs smířená s tím, že v životě bude hledat jiné a daleko snáz dosažitelné hodnoty, než je soukromé vlastnictví bytu nebo domku se zahradou. I tak ve společnosti přetrvává kolektivní vize, že by lidé po pracovní stránce měli být inovativní a měli by hledat cesty, jak víc vydělávat a zároveň podporovat rozvoj nových projektů, které mohou mít smysl pro budoucí generace. Pokud hledáte způsob, jak znásobit své finance v dlouhodobém časovém horizontu, ale máte třeba omezený měsíční rozpočet, tento článek je psaný právě pro vás.

Policisté dostali nové váhy kamionů. Do akce je jako první vezmou na Jesenicko

Krajští policisté mají nové vybavení. Dostali nové nízkorychlostní váhy, které vyzkoušejí poprvé na Jesenicku. Olomoucký kraj reaguje na poškozování silnic přetíženými nákladními auty a kamiony. Jde teprve o druhé váhy, které policie v regionu má. První dostala v roce 2017.

Kovosvit je v insolvenčním řízení, část zaměstnanců nedostala výplatu

Českobudějovický krajský soud zahájil insolvenční řízení se strojírenskou firmou Kovosvit MAS Machine Tools. Věřitel požaduje po společnosti zaplacení dlužné částky více než 20 milionů korun.

Mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru nejezdí metro. Do kolejiště spadl muž

Hasiči zasahují na stanici metra Flora. Obousměrný provoz linky A tam zastavil pád muže do kolejiště. Podle mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy se pravděpodobně jednalo o sebevražedný po­kus.

Bývalý hotel využijí lidé s postižením, Semily musí brutalistní stavbu opravit

Příští dva roky poslouží bývalý hotel Centrum v Semilech lidem s postižením. Služby sociální péče a stacionář Tereza čeká rekonstrukce a město se rozhodlo poskytnout lidem dvouletý azyl v původně zanedbaném objektu.

Žalobce chce pro mladíka z Ukrajiny za pokus o vraždu školačky 18 let vězení

Osmnáctiletý trest vězení navrhuje státní zástupce pro devatenáctiletého Ukrajince Viktora Veselovského, který se podle obžaloby loni v létě v Plzni pokusil zavraždit patnáctiletou dívku. Podle spisu ji také znásilnil a pohlavně zneužil. Školačka si zachránila život nejspíše jen díky tomu, že předstírala, že je mrtvá. Obhájce navrhuje jedenáctiletý trest vězení.